Strona główna » Kredyty hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma znaczenie?

Kredyty hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma znaczenie?

Kredyty hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma znaczenie?

W stosunku do dominującej aktualnie w naszym kraju relacji między cenami mieszkań a średnimi płacami naszych polaków mało dopuszczalne jest zakup mieszkania lub również domu bez wsparcia kredytowego, w postaci kredytu hipotecznego. Instytucje finansowe badają zdolność kredytową osób składających wnioski o kredyt, kierując się wielkością zarobków i wiekiem wnioskodawców.

Chociaż ważnym aspektem, jaki może mieć ważki wpływ na przyznanie kredytu hipotecznego jest forma zatrudnienia, jaka dane osoby posiadają – Kredyt Hipoteczny. Instytucje finansowe najentuzjastyczniej udostępniają kredytów grupie osób, jakie zatrudnione są na umowę o prace na czas ogólnikowy. Niezwykle właściwą pozycję startowa mają przede wszystkim osoby zatrudnione w tak nazywanym sektorze publicznym, a w następstwie tego urzędnicy państwowi, pracobiorcy administracji czy służby mundurowe. Jeśli okaże się, że dana figura jest zatrudniona na czas oznaczony, banki sprawdzają długość danej umowy i staż pracy danej osoby ubiegającej się o kredyt w danej firmie.

W pewnych momentach banki żądają również od obecnego pracodawcy, aby dostarczył list intencyjnym, w jakim zobowiąże się do rozciągłości umowy z danym pracownikiem na następny okres czasu. Najgorzej oceniani są, jako ewentualni kredytobiorcy w sektorze kredytów hipotecznych drobni przedsiębiorcy, czyli tacy, którzy nie zatrudniają żadnych robotników – tym osobom najtrudniej jest zdobyć kredyt hipoteczny, nawet trudniej niż tym, jacy zaangażowani są na umowy-zlecenia albo też na umowy o dzieło.

Dodaj komentarz