Strona główna » W jaki sposób produkuje się kawę i gdzie ją zakupić?

W jaki sposób produkuje się kawę i gdzie ją zakupić?

W jaki sposób produkuje się kawę i gdzie ją zakupić?

Kawa serwowana jest na różnorodne sposoby. Nieraz zależy to od miasta czy kraju. We Włoszech na przykład najpopularniejsza jest kawa espresso serwowana w malutkich filiżankach. Jest to niezwykle mocna kawa w następstwie tego też podaje się ją. Odmianą kawy, która jednakże z parzoną mocną kawą nie ma dużo wspólnego jest cappuccino, ubóstwiana przede wszystkim na południu Europy. W tak niewielkich filiżankach.

W Polsce posiadamy zwyczaj picia kawy parzonej – drobinki zmielonych ziaren palonej kawy wsypuje się do filiżanki i zalewa wrzącą wodą – jeśli pragniesz nabyć kawę solidnej jakości w atrakcyjnej cenie, wypróbuj kofiti. To nadzwyczaj reprezentatywny sposób podawania, lubiany w nielicznych krajach. Dużo osób nie toleruje drobnych fusów, które unoszą się niekiedy przeszkadzając czy wręcz utrudniając spożywanie tego wybornego napoju. Kawa obejmuje kofeinę. Nie jest w takim razie polecana dzieciom. Nie wolno przesadzić z piciem kawy.

Nadmiernie znaczna jej ilość w ciągu dnia może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Są osoby, jakie nie tolerują mocnej kawy – parzonej czy również z ekspresu. Takie osoby wolą słabszą kawę rozcieńczoną na przykład mlekiem czy śmietanką do kawy. Kawę uprawia się tylko w niektórych państwach. Jest to jednak niesłychanie dochodowy biznes. Eksportowana jest niemal do wszystkich krajów – Europy, Ameryki, Azji. Bodajże wszyscy, w dowolnym zakątku na ziemi pijemy kawę. Naturalnie robimy to na różne sposoby. Jednym kawa smakuje, inni jej nie spożywają, nie piją, wprost jej nie lubią. Lecz to tylko od nas zależy, od stworzonego przez nas smaku czy gustu czy taką kawę będziemy pić.

Dodaj komentarz