Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jakie są najważniejsze rodzaje opon do wózków widłowych

Codzienne użytkowanie wózków widłowych wiąże się z tym, że trzeba je regularnie serwisować. Jednak z istotniejszych rzeczy to wymiana opon, jeżeli dotychczasowe są już zbyt mocno zużyte. Opony w tego typu wózkach mają bardzo duże znaczenie, ponieważ mocno wpływają na koszty obsługi takich urządzeń, lecz również na bezpieczeństwo transportowanych ładunków. Podzielone są one na dwa podstawowe rodzaje, to znaczy pełne i pneumatyczne. Pneumatyczne wersje bardzo podobnie wyglądają jak te, które się powszechnie spotyka w zwykłych samochodach, choć rzecz jasna konstrukcyjne są one dopasowane do charakteru pracy tych pojazdów. Stanowią one tańsze rozwiązanie, a ich dużą zaletą jest wysoka elastyczność.

Z tego też powodu takie opona do wózka widłowego świetnie się sprawdza do wożenia delikatnych ładunków, które wymagają odpowiedniej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Garwolin są też wykorzystywane na nierównych podłożach, jednak w pewnych przypadkach dość szybko się zużywają.

Z tego też powodu warto wtedy pomyśleć o zamontowaniu opon pełnych, które nie mają w środku powietrza tylko specjalną mieszankę gumową. Takie opony charakteryzują się wysokim poziom odporności na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. Poza tym nie ma w nich niebezpieczeństwa tego, że opona zostanie przebita i będzie ją trzeba awaryjnie wymieniać lub naprawiać. Jednak w przypadku takiego rozwiązania liczyć się trzeba z wyższymi wydatkami, ponieważ takie modele są droższe od pneumatycznych. Również wymienienie jest bardziej wymagające, bo używać trzeba specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane posty

Dodaj komentarz