Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Opał na zimę – na jakie parametry zwracać uwagę

Wielu posiadaczy domów używa pieców, jakie przeznaczone są do spalania różnych rodzajów stałego opału. Przeważnie będzie to węgiel lub drewno, lecz coraz większą popularnością cieszy się też ekogroszek oraz pellety drzewne. Poszczególne rodzaje takiego opału różnią się jednak mocno od siebie, z tego też powodu podczas wyboru trzeba na kilka rzeczy zwrócić swoją uwagę. W pierwszej kolejności opał, który będzie spalany, musi posiadać odpowiednio dużą opałową wartość.

Najlepiej ten parametr wygląda przy węglu kamiennym, z kolei kaloryczność pelletu i drewna w dużym stopniu zależą od gatunku, z jakiego pochodzą. Niezwykle istotne jest też, żeby paliwo było wysuszone odpowiednio przed paleniem. Jeżeli jego wilgotność będzie duża, to nie tylko nie będzie ono w stanie wytworzyć odpowiedniej ilości ciepła, ale podczas spalania wydzielać się też może dużo niebezpiecznych substancji. Dlatego nawet jeśli się wybierze opał dobrej jakości, to na jego wilgotność także trzeba zwrócić trochę uwagi.

Wiele osób za to zwraca swoją uwagę na sprawy finansowe. Z reguły jest tak, że materiały mające największą kaloryczność też najwięcej kosztują. Dlatego podczas zakupu nie należy patrzeć jedynie na cenę, lecz również na to, jaką ilość opału będzie się zużywać. W wielu przypadkach dużo lepszą opcją będzie zakupienie naprawdę dobrego, ale droższego węgla, niż kiepskiego, taniego drewna. Opał dobrze jest też kupować w dobrych hurtowniach, a takie na przykład się znajdzie po podaniu w wyszukiwarce hasła hurtowa sprzedaż węgla i przeglądnięciu wyników.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane posty

Dodaj komentarz