Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

W jaki sposób się wykonuje świadectwo energetyczne

Jednym z ważniejszych dokumentów, jakie muszą posiadać właściciele dużej części domów i mieszkań, jest Certyfikat energetyczny. Dokument ten ma przede wszystkim na celu poinformować, ile energii jest potrzebne do jego codziennej eksploatacji i ogrzewania. A to bardzo się może różnić zależnie od rozmiaru obiektu, jego stanu technicznego i wyposażenia.

Zrobienie takiego certyfikatu chociażby umożliwi kupującym czy wynajmującym oszacować, na jakie koszty powinni się nastawić i jakie inwestycje będą potrzebne. Takie świadectwo wykonane być może wyłącznie przez certyfikowaną osobę, posiadającą konieczne umiejętności i doświadczenie. Jeśli będzie chodziło o koszty, to wcale one nie są jakoś bardzo wysokie. Za nieduże mieszkanie albo garaż bez problemów wystarczy suma około 300 złotych, przy większych budynkach będzie ona kilkukrotnie większa.

Nasze przepisy dokładnie określają, jakie informacje powinny zawierać wykonane w prawidłowy sposób Świadectwa energetyczne. W dokumentach tych znaleźć się więc musi frontowe zdjęcie obiektu, szczegółowy plan ze wymiarowanymi pomieszczeniami, oraz informacja o konstrukcji ścian i stropów. Trzeba też uwzględnić technologię ogrzewania wnętrza, jak też podgrzewanie ciepłej wody. Ważnym elementem także będą wyliczenia wykonane przez osobę przygotowującą certyfikat, do jakich bierze się uzyskane dane. Taki certyfikat po zrobieniu jest ważny przez okres dziesięciu lat, lecz jeżeli w międzyczasie wykona się jakieś modyfikacje, to trzeba go zrobić ponownie.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane posty

Dodaj komentarz