Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Czy niepełnosprawne osoby mogą same kierować autami

Osoby niepełnosprawne cały czas się spotykają z wieloma różnymi ograniczeniami. Takie ograniczenia dotyczą chociażby życia codziennego, i związanych z tym utrudnień. Jedno z poważniejszych ograniczeń to kwestia przemieszczania się i komunikacji. Angażowanie do tego drugiej osoby jest mocno kłopotliwe, a jak się okazuje na rynku jest sporo różnych rozwiązań, jakie w tym pomagają. Jedno z bardziej popularnych to sprzęt do kierowania autami, za pomocą którego można wygodnie i bezpiecznie jeździć na co dzień. Jednym z bardziej znanych producentów takiego sprzętu jest niemiecka firma Veigel, której produkty są z powodzeniem używane w wielu krajach. W przypadku osób, które z różnego powodu nie mogą operować nogami, świetnym rozwiązaniem będzie chociażby ręczny gaz-hamulec. Mechanizm ten, często znany też jako RGH Veigel, zamontowany może być w wielu markach.

Umożliwia on wygodne sterowanie gazem i hamulcem wyłącznie za pomocą ręki, przy użyciu specjalnej dźwigni albo pokrętła. Wytwórca tu daje parę różnych możliwości, przez co będzie można dopasować odpowiedni mechanizm dla każdego kierowcy. Przy projektowaniu naprawdę dużo uwagi zostało skupionych na sprawach związanych z bezpieczeństwem. Dzięki bardzo wysokiej niezawodności i precyzji osoby kierujące dadzą sobie radę nawet w przypadku pojawienia się nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Oprócz tego samo urządzenie jest wykonane w taki sposób, że nie posiada żadnych ostrzejszych elementów, które spowodować by mogły obrażenia przy wypadku lub innym zdarzeniu.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane posty

Dodaj komentarz