Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Wybór tłumika sportowego – na jakie sprawy należy zwrócić swoją uwagę

Jedną z chętniej wybieranych przez posiadaczy samochodów modyfikacji jest zmiana tłumika na model sportowy. Fabryczne tłumiki tak się projektuje, żeby pogodzić efektywność z niskim hałasem, i to w pierwszej kolejności komfort podróżujących jest najważniejszy. Lecz to wiązać się też będzie z pewnym ograniczeniem mocy jednostki napędowej, jaką podnieś można wymieniając właśnie tłumik.

Jeśli ktoś jednak będzie planował to zrobić, to musi na parę istotnych kwestii zwrócić swoją uwagę. Przede wszystkim zakup tłumika sportowego zrobić najlepiej w jakiejś firmie specjalizującej się w wytwarzaniu takich części, takiej jak na przykład RM motors. Wtedy po pierwsze będzie miał gwarancję odpowiedniej jakości wykonania, a po drugie tego, że dostępne tłumiki końcowe będą spełniać wymagania wiążące się z obowiązującymi przepisami.

W pierwszej kolejności będzie tu chodziło o intensywność hałasu, jaki przekraczać nie może ustalonych norm. Jeżeli samochód po założeniu tłumika sportowego będzie zbyt głośny, to może nie przejść wtedy badań technicznych, lub też podczas kontroli policja zatrzyma kierowcy dowód rejestracyjny. Istotna będzie także jakość wykonania i materiały, które do tego zostały użyte, tak żeby za parę miesięcy nie trzeba było wymieniać tego elementu na nowy. Jeśli ktoś będzie chciał, to może pomyśleć o jeszcze jednym rozwiązaniu polepszającym osiągi auta. Dość chętnie jest w ostatnim czasie też wybierany downpipe bmw, który także powiększa o parę koni moc jednostki napędowej.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane posty

Dodaj komentarz